TJ KVS štětí

 

Markéta Varousová Poštolková


Markéta pracuje jako učitelka v přípravné třídě a jako učitelka pracovních činností na druhém stupni ZŠ Ostrovní. Od počátku se zapojila do projektu Sportovních družin a v tomto školním roce stála u zrodu sportovního  projektu pro předškoláky “Děti na startu”.

Již od počátku svého působení v ZŠ Ostrovní se snaží děti přivést k cyklistice, ktará je její „krevní skupinou.“

Zkušenosti v této oblasti má bohaté. Působila jako trenérka specializovaná na rychlostní cyklistiku a členka CK SLAVOJ TEREZÍN. A bez mála 10 let vedla Vytrvalostní kroužek v DDŠ Liběchov, jehož hlavní náplní byla cyklistika. Pod jejím vedením se dětem z tohoto zařízení podařilo opakovaně vyhrát ne jedno horské kolo v rámci triatlonových závodů pro děti z dětských domovů Albert Trioatlon Tour. 

Markéta říká, že v mládežnickém věku platí víc než kde jinde, že sport je tou nejlepší závislostí. A že se z při tomhle druhu závislosti dá užít spousta zábavy a výjimečných zážitků.

Cyklistický oddíl “CYKLO JONIOR”   


Kokořínsko, Labská cyklostezka a račický kanál s 5 km dlouhým oválem - to jsou 3 lokální fenomény, které dětem ze Štětí vytvářejí ideální podmínky pro cyklistiku. Již v minulosti jsme se cyklistickým aktivitám věnovali - ať už ve formě doplňkových aktivit k jiným sportům, jako součást soustředění nebo v rámci akcí jako “Na kole dětem”. A v roce 2016 se cyklistika stane nedílnou součástí štětské sportovní mapy - vzniká zde nový cyklistický oddíl se zkušenými trenéry, pravidelnými tréninky, cyklistickými akcemi a pro vybrané zájemce i s cyklistickými závody.

Cyklistiku lze provozovat od hobby úrovně až po závodní úroveň, kdy už je cyklistika náročným sportem, který ve výsledku vede k vysoké fyzické a psychické zdatnosti mladých sportovců.

Cyklistický oddíl “Cyklo Junior” bude ve Štětí v rámci Sportcentra Labe fungovat od března 2016 a to v celém naznačeném spektru tak, aby si každý našel sobě odpovídající úroveň tréninkové zátěže. Jeho zaměření je především na žáky 5. až 9. tříd. Mladí cyklisté budou pod odborným trenérským vedením postupně seznamování s cyklistikou - terénní i rychlostní.

Cyklistika je sportem specifickým a trénuje se ve 2 až 6 člených družstvech - což je důležité zejména při jízdě po silnici. V uzavřeném areálu račického kanálu či v lesích na Kokořínsku mohou být skupiny cyklistů podle zájmu dětí větší.

Pro zpestření tréninkového programu chystáme výlety po nenáročných cyklistických stezkách jež dětem přinesou nové zážitky a posílí jejich vytrvalost. Chystáme také setkání se známými osobnostmi jež se profilují v oblasti cyklistiky, jako je 10-ti násobný mistr světa v jízdě na vysokém kole Josefem Zimovčákem (představitel charitativního projektu Na kole dětem) a triatlonista Tomáš Slavata.

Členové oddílu, kteří budou mít zájem připravit se i na závody postupně absolvují tréninky zaměřené na obecnou kondiční připravenost a na speciální kondiční připravenost. Obsahem těchto tréninkových jednotek je např. běh na 50 m, hod plným míčem, skok daléký snožmo z místa, sed-leh, vytrvalostní běh, letný a pevný start na závodní dráze, atp. I v cyklistice totiž platí, že základem je všestranný sportovní rozvoj.

Cyklistika

Pošlete mi e-mail